Skip to content Skip to footer

Aktiviteler

Dalyan ve çevresindeki aktiviteleri deneyimlemek istediğinizde Aisha Apart aracılığı ile aşağıda belirtilen harika turlara katılabilir her birinde farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Klasik Tekne Turu

Dalyan kanalında Kral Mezarları ve Caretta- Carettalar eşliğinde, Köyceğiz Gölü ve İztuzu Plajı arasında çamur banyolarına da uğrayıp mavi yengeç ile lezzet doruklarına ulaşan bir güzergah.

Göcek 12 Adalar

Göcek, dünya turizminin gözdesi ve eşsiz doğa harikası adalara ev sahipliği yapar. Tekneler ve koylar, doğal bir barınak oluştururken aynı zamanda tarihle de buluşur. Mavi yolculuk turları, özgürlüğü ve doğayla uyumu yaşatan yelkenli teknelerle unutulmaz anılar biriktirme fırsatı sunar. Göcek’in berrak denizi ve eşsiz manzarası, herkesi kendine hayran bırakırken mangalda lezzetli balık keyfi de unutulmazdır. Göcek 12 Adalar, doğanın ve tarihin büyüsünü aynı anda yaşamak isteyenler için ideal bir destinasyondur.

Göcek 12 Adalar’da teknelerin uğradığı yerler.
– Bedir Rahmi Koyu
– Kleopatra Koyu
– Tershane Adası
– Yaslıcalar

Fethiye Turu

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir.

Dalyan’da Paragliding (Yamaç Paraşütü), adrenalin severler için unutulmaz bir deneyim sunar. Profesyonel eğitmenler eşliğinde Babadağ’dan Ölüdeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde uçabilir ve bu heyecanı ölümsüzleştirebilirsiniz. Tur, otelinizden alınarak Fethiye’ye ve ardından Babadağ’a ulaşımı sağlar, ekipmanlar tur tarafından karşılanır.
Kayaköy, Fethiye ilçesine bağlı tanınmış bir köydür ve iki farklı yerleşim alanından oluşur. Birinci alan, Osmanlı döneminde tamamı Rum olan ve 1957 depremiyle harabeye dönen eski bir kasaba niteliğindedir; ikinci alan ise 1923’teki nüfus mübadelesi sonrasında kurulan ve daha büyük boyutlara sahip olan göçmenlerin yerleşim yeridir
Saklıkent Kanyonu, Bey Dağları’nın kaynak suyunu barındıran eşsiz bir doğa harikasıdır ve Fethiye’ye 32 km mesafededir. Antik şehir Tlos’a yakın konumda bulunan kanyonun keşfi, bir çobanın keçisini takip etmesi sonucunda gerçekleşmiştir ve sonrasında Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Milli Park ilan edilmiştir. Kanyonda şiddetli bir akıntıya sahip olan serin su, bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır.

Ekincik Turu

Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris’ten başlayan mavi yolculukların incisi olan rotalardan birisidir Ekincik.

Tepeleri çam ağaçlarıyla kaplı masmavi renkli koyları ile denizin dibindeki, sahil şeridindeki iri taneli kum… Kimselerin olmadığı kristal sularda yüzme, yürüyüş yapma imkanı…